Muitas nodevas interneta pirkumiem.


No 2019. gada 19. novembra sūtījumu saņēmējam, paciņām no valstīm ārpus ES, būs nepieciešams pašiem aizpildīt muitas deklarāciju sistēmā -> www.eds.vid.gov.lv. Tas pirmkārt skars preču iegādi no Ķīnas populārā servisa"aliexpress".

!Muitas nodokli un formalitātes vairs nekārtos muitas darbinieki, bet klientam pašam būs nepieciešams iesniegt muitai deklarāciju un aprēķinu elektroniskajā sistēmā EDS.

!! Pasta sūtījumi, kuru vērtība nepārsniedz 22 eur, nav jādeklarē un jāmaksā nodoklis. Savukārt, ja vērība ir no 22 - 150 eur, tad saņēmējam nepieciešams apmaksāt nodokli 21%. Ja vērtība ir virs 150 eur, tad bez nodokļa maksājuma vēl ir jāmaksā arī ievešanas nodoklis - tas atšķiras atkarībā no preces. Piemēram apģērbam tas ir 12% no summas.


!!! Jāņem vērā vēl viens svarīgs aspekts - ja sūtījuma saturā no trešajām valstīm ir pārtikas preces, izņēmums ir dzīvnieku valsts preces, (kafija, šokolāde, cepumi utt) tad to svars kopā ar iepakojumu nedrīkst pārsniegt 1 kg. Ja svars būs virs 1 kg, tad paka tiks sūtīta pārbaudei uz Pārtikas veterināro dienestu un tikai pēc tā būs nepieciešams aizpildīt arī deklarāciju.

Vai vēlaties aprēķināt muitas nodevu jau iepriekš? Tad izmantojiet muitas kalkulatoru - http://www.muitaspaligs.lv/.

Zināšanas par muitas formalitātēm palīdzēs Jums izvairīties no nepatīkamām situācijām. Kā teikts slavenajā sakāmvārdā "Brīdināts - tātad bruņots".

Patiesā cieņā,
sender.lv komanda