Sabojā kravu, kā rīkoties?


Galvenais kurjeru kompāniju pienākums – veiksmīgi piegādāt kravu līdz galamērķim, bet...transportēšanas procesā var rasties vairākas neparedzētas situācijas kā rezultātā var tikt radīti bojājumi kravai.

Tāpēc šajā rakstā, izskatīsim kravas saņemšanas algoritmu secību. Kā teikts citātā: “Brīdināts, tātad, bruņots ”.

Sūtījuma pieņemšanas noteikumi

Nekādā gadījumā! Ne pie kādiem apstākļiem! Pat, ja kurjers steidzās. Uzreiz neparakstiet piegādes apliecinājumu, pirms neesat pārliecinājušies, ka ar sūtījumu viss ir kārtībā. Jums ir tiesības atvērt sūtījumu un pārbaudīt tā saturu, īpaši tad, ja ir redzami vizuāli iepakojuma defekti.

Svarīgi zināt: Parakstījāties – tātad apstirpinājāt saņemšanu un pretenziju neesamību!

Tādi kurjeri kā Itella, Venipak...protams, izskatīs Jūsu pretenziju , un ar to arī viss, Jūs, visdrīzāk, nepanāksiet kompensācijas izmaksu.

Tāpēc, kravas saņemšanas brīdī, iesakām novērtēt pakas izskatu!

Ja kurjera klātbūtnē konstatējāt vizuālus defektus, tad nekavējoties, veram vaļā sūtījumu un pārbaudām tā saturu. Ja sūtījuma saturā pamanījāt iztrūkumu vai bojājumus, tad kurjeram nepieciešams dokumentēt šo faktu.

Šis akts būs Jūsu galvenais dokuments, ar kura palīdzību, kurjera kompānijai būs pienākums izmaksāt Jums kompensāciju!

Parasti, daudziem kurjeriem ir atsevišķa veidlapa – AKTS, gadījumā, ja kurjeram nav atsevišķas veidlapas, tad šo faktu dokumentē piegādes apliecinājumā.

Pēc akta sastādīšanas, Jums uzreiz nepieciešams paziņot par to kravu pārvadātājam un sastādīt pretenziju. Ja Jūsu sūtījums tika noformēts caur sender.lv. servisu, tad nepieciešams par to ziņot mums.

Ja Jūs parakstījāt piegādes apliecinājumu, bet vēlāk konstatējāt bojājumu, nekādā gadījumā nenolaidiet rokas, sitiet trauksmi un rakstiet pretenziju.

No visa augstāk minētā, gribam arī pievērst Jūsu uzmanību, ka kvalitatīvs iepakojums - veiksmīgas piegādes atslēga. Turklāt, nevajadzētu arī aizmirst, ka kravas pārvadājuma laikā, var gadīties dažādas fors mažora situācijas, tādēļ, kravas ar īpaši lielu vērtību, mēs iesakām papildus apdrošināt.

Ar labākajiem novēlējumiem,
sender.lv komanda